Main Menu

Uraz stawu barkowego E-mail
User Rating: / 0
PoorBest 
Saturday, 22 October 2011 09:52

 

Szkolenia multimedialne

 ostroga

Entezopatia to przewlekła choroba przyczepu ścięgna do kości.

Na powstanie tej jednostki chorobowej mają wpływ zarówno czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Główną przyczyną wewnętrzną są zaburzenia biomechaniki. Dotyczy to każdej entezopatii.

staw skokowy

Uszkodzenie stawu skokowego jest jednym z najczęstszych uszkodzeń w zakresie narządu ruchu. Najczęstszy mechanizm tego urazu to tak zwane skręcenie. Skręcenie stanowi siedemdziesiąt pięć procent wszystkich przypadków urazów stawu skokowego.

bursitis

W zapaleniu kaletki łokciowej najskuteczniejsze leczenie polega na unikaniu dalszych urazów stawu łokciowego i jego przeciążania. Ponadto stosowane są miejscowe i ogólnie działające niesteroidowe leki przeciwzapalne. W bardziej nasilonych przypadkach można usunąć za pomocą igły i strzykawki płyn zapalny z kaletki i podać do niej hydrokortyzon. Jeżeli pojawią się cechy silnego zapalenia sugerujące tło infekcyjne konieczne jest zastosowanie antybiotyku.

staw ramienny

Znaczna ruchomość stawu barkowego osiągnięta jest dzięki specyficznej budowie anatomicznej tego stawu. Głowa kości ramiennej jest zdecydowanie większa od panewki stawu barkowego. W celu utrzymania kości ramiennej w prawidłowym położeniu, musi ona być dodatkowo stabilizowana przez otaczające mięśnie, ścięgna i więzadła

niezbednik

Kompleksowe leczenie i rehabilitacja pacjentów niepełnosprawnych ruchowo, w tym po urazach ortopedycznych polega między innymi na doborze prawidłowego i skutecznego zaopatrzenia ortopedycznego, które zewnętrznie wspomaga funkcję narządu ruchu.

 torbiel Bakera  Torbiel Bakera, bursitis poplitea, to zmiana zwykle łatwo dostępna w badaniu fizykalnym. Zmiana powstaje przez nagromadzenie płynu w kaletce podkolanowej. Kaletka ta położona jest w tylno przyśrodkowej części dołu podkolanowego i komunikuje się z jamą stawu kolanowego za pomocą cienkiej szypuły.
   
RocketTheme Joomla Templates